Tanıl Gürsoy adaylığını açıkladı

Cide'nin tanınmış simalarından biri olan Tanıl Gürsoy Cide Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

featured

Cide siyasetin ve iş dünyasının yakından tanıdığı Tanıl Gürsoy esnafların sorunları nedeniyle Cide Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıkladı.

Adaylık konusunda sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Tanıl Gürsoy şu ifadelere yer verdi.

“Değerli hemşehrilerim, esnaf ve sanatkar kardeşlerim, ağabeylerim ve dostlarım, bir süredir Şubat ayında yapılacak olan Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri ile ilgili adaylık hususunda uzun süredir istişarelerde bulunmaktayım.

Bu görüşmeler neticesinde siz esnaf kardeşlerim ve ağabeylerimden çok olumlu geri dönüşler aldım ve desteklerinizi esirgemeyeceğinizi kanaatine vardım. Geçmişteki siyasi kimliğimizi de bir kenara bırakıp Cide ve Şenpazar’ımızın kalkınmasında oldukça kilit önemi olan bu en büyük ve en etkin olması gereken sivil toplum kuruluşunun başkanlığına aday olmaya karar verdim.

Çok erken yaşlarda başladığım esnaflık hayatımın tamamı güzel ilçem Cide’de geçmiştir. Esnaflık konusundaki deneyim ve birikimlerimi değerli Cide ve Şenpazar esnafının hizmetinde kullanmak istiyorum. İnşaat Malzemeleri ve nalburiye satıcılığı başladığım esnaflık hayatıma ilçe ekonomisine katma değer kazandırmak amacıyla Beyaz Eşya- Elektronik Ev Eletleri, Züccaciye ve Ev Tekstili sektörlerinde ekleyerek devam etmekteyim. Eğer ki nasip olur da bu görev ben ve kuracak olduğum ekibe tevdi edilir ise deneyimlerim, bilgi ve birikimlerim, olgunluğum ve gençliğimin verdiği heyecan ve enerji ile en faydalı biçimde siz değerli esnaflarımıza hizmet edeceğimin bilinmesini isterim.

Şunu temin ederim ki; hiçbir siyasi ve ideolojik yapılanmanın içerisinde olmayan, bağımsız ve bağlantısız bir YENİLİK hareketi olarak yola çıkıyorum. Oluşturacağımız yönetim ile birlikte esnafımızın sorunlarına çare arayan, somut çözüm önerileri sunan, netice alan, esnafın refah seviyesini yükseltmeyi amaç edinmiş bir esnaf odası anlayışı ile sizleri buluşturmayı hedefliyorum. Her üyemizin her türlü sorunları ile birebir ilgilenerek, sorunlarına çözüm üretip her zaman esnafın yanında olacak, geleneksel esnaf kimliğimizi modern çağın gereklerine uygun şekilde donatacak bir yönetim vizyonu ile göreve talibim.

Değerli esnaflarımız, kıymetli hemşehrilerim, gelişen büyüyen ve güzel bir ilçemiz Cide ve Şenpazar’ımız var. Bununla birlikte Esnafında sorunları da büyük ve de büyümektedir. Bunun çaresi yüklenmiş olduğu misyonun anlam ve önemini bilen vizyon sahibi bir esnaf odası yönetimidir.

Esnaf odası başkanlığı ikbal beklentisi ile yapılacak, başka makam ve mevkiler için basamak olarak kullanılacak bir araç değil başlıbaşına bir hizmet makamıdır. Bu sorumluluk bilinci ile üzerinde çalıştığımız, hepsini hayata geçireceğimiz bir çok projeyi önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağım. Esnaf ve sanatkarlarımız her zaman gücünün farkında olmalıdır. Ahlaki temeller üzerine oturan dayanışmayı bir davranış biçimi haline getirmiş esnaf topluluğu sayesinde kazanan esnafımız olacak, Cide kazanacak, Şenpazar kazanacak, ülkemiz kazanacaktır. Bu samimi düşüncelerimi sizlerle paylaşıyor 7 Şubat 2022 yılında yapılacak olan seçimlerde aday olduğumu kamuoyuna saygıyla arz ediyorum.”

1
be_en
Beğen
0
be_enmedim
Beğenmedim
1
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_zg_n
Üzgün

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!