Cide belediyesi huzur evini borcuna karşılık teminat göstermek istedi

Cide belediyesinin 5 Mayıs tarihinde sosyal sigortalar kurumuna olan borcunu yapılandırmak için oylamaya sunulacağı madde toplantıda gündeme alınmaması soru işaretlerini de birlikte getirdi.

featured

Cide belediyesinin 29.04.2022 dağıtım tarihli meclis üyelerine verilmesi için yaptığı tebligatta açıklanan sosyal güvenlik kurumuna olan borcun taksitlenmesi için teminat verilmesi maddesi 05.05.2022 tarihinde yapılan meclis gündeminde yer almadı.

Edindiğimiz bilgilere göre Cide belediyesi yapımını bir türlü tamamlayamadığı huzur evi inşaatını sosyal sigortalar kurumuna olan borcunu yapılandırmak için teminat göstermek istedi.

Meclis çoğunluğu elinde olmayan CHP’li belediye İyi parti ve Ak partiden destek istediği Ak Parti’nin red cevabı üzerine İyi parti’de konuya sıcak bakmaması meclis gündeminde oylanacak maddenin ileri bir tarihe ertelenmesine yol açtı.

Yapımı yılan hikayesine dönen huzur evi inşaatını borcuna karşılık teminat göstermeye çalışan CHP’li belediye Ak parti döneminde yapılan hizmetlerin izlerini silmeye çalışması olarak algılandı.

Teminat gösterilmeye çalışılan inşaat

ilçemizde 2017 yılında temeli atılan ve kısa sürede kaba inşaatı bitirilen yaşlı bakım evine, o tarihten beri tek bir çivi çakılmadı bu gün ise borcuna karşılık belediye tarafından teminat olarak göstermek istendi.

Satılan Asfalt plentini

CHP’li belediye daha önce Ak Parti döneminde Cide’ye kazandırılan asfalt plenti hizmet aracını çok ucuz bir fiyata başka bir CHP’li belediyeye satmıştı.

0
be_en
Beğen
0
be_enmedim
Beğenmedim
1
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_zg_n
Üzgün

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!